Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií.
Telefonické objednávky: 0915 144 333

Ako správne vybrať kameru do auta

 

Ako správne vybrať kameru do auta

Každý majiteľ vozidla v dnešnej dobe nie je chránený od dopravnej nehody alebo od cestných pirátov, ktorí v poslednej dobe majú väčší pocit, že pre nich neplatia pravidlá, predpisy ani normy slušného správania. Vo väčšine prípadov dokázať svoju nevinu je ťažké, obzvlášť v prípade neexistencie svedkov. To je vlastne hlavné dôvody prečo sa DVR videokamery alebo čiernej skrinky do auta stávajú stále viac populárne v SR. Najlepšie autokamery sú vybavené jednou alebo dvoma kamerami. Jedna z kamier je spravidla smerovaná pozdĺž smeru idúceho vozidla a "vidia" všetko čo sa deje pred ním. Ak je záznamník vybavený aj druhou kamerou, tak tá je smerovaná do priestoru pre cestujúcich (autobusy, taxi) alebo druhá kamera je napájaná cez kábel, takže si kameru môžete umiestniť na zadné sklo, kedy je snímaný aj zadok vozidla. Kamery do auta sú väčšinou vybavené mikrofónom, ktorý umožňuje nahrávať video so zvukom. Každá kamera nahráva farebné video a moderné najnovšie autokamery obsahujú už aj GPS modulG-sensor a detekciu pohybu. Pre video záznam pri slabom osvetlení alebo v noci majú takmer všetky naše kamery IR prísvit.
Nočné videnie
 
Mýty a fakty o nočnom videní kamier
Môže kamera v noci vidieť ako vo dne, keď má infra prísvit? Na čo tam vlastne sú? Prečo sú zábery z kamier v noci tmavé?
Výrobca uvádza, že má kamera nočné videnie ...
... A toto je uvedené u všetkých kamier. Každý model má totiž infra prísvit. Pozor ale - tento prísvit rozhodne nevyužijete na palube automobilu pre zhotovovanie videí. A to z niekoľkých dôvodov: infra prísvit by sa odrážal od predného skla, okolité svetlo alebo svetlo reflektorov je mnohonásobne silnejšie ako zabudovaný infraprísvit a z fyzikálneho hľadiska je to nemožné.
Kvalitu nočného videnia ovplyvňuje predovšetkým kvalita optiky - koľko prepustí svetla, natoľko bude na záberoch niečo vidieť. 
Nočné zábery sú skôr využiteľné v mestách, kde pouličné (alebo okolité) osvetlenie poskytne natoľko svetla, že je kamera schopná obraz pohodlne snímať.
K čomu je teda infra prísvit na kamere?
Infra-prísvit je dobrý v momente, kedy chcete vytvoriť fotografiu alebo video mimo vozidla, je tma, a chcete daný predmet mierne zvýrazniť. V tomto prípade je sila prísvitu dostatočná a jeho funkcia použiteľná.
Mimo mesta toho veľa vidieť nie je
Áno, bude vidieť len to, čo osvetlí reflektory. Napriek tomu, ak je optika kamery kvalitná a pred automobilom sa niečo stane, bude to na záberoch vidieť.
V noci nie je u protiidúcich vozidiel rozoznateľná ŠPZ
 
Toto je opäť záležitosť fyzikálnych princípov a žiadna kamera protiidúce ŠPZ neprečíta. Protisvetlo totiž dokonale presvieti snímajúce chip kamery, ktorý zníži svoju citlivosť podľa najsvetlejšieho bodu zapojenia, v tomto prípade teda podľa reflektorov protiidúceho automobilu. Kamera je vlastne prostisvetlom oslepená. Nočné videnie je veľmi spoľahlivé v meste pri vyšších modelov. 
Rozlíšenie záznamu
Rozlíšenie nahrávania môže byť 640 × 480 (SD), 1280 × 720 (HD) alebo 1920 × 1080 (Full HD).
Najlepšie je, si vybrať model s podporou rozlíšenia videa: HD 720p (1280 × 720) alebo Full HD 1080p (1920 x 1080) pri 30 snímkach za sekundu.
Dátum a čas vo video súbore
Je to jedna z najviac užitočných funkcií. Väčšina moderných prístrojov dokáže uložiť aktuálny dátum a čas priamo do video súboru. Dostupnosť tejto funkcie nielen uľahčuje hľadanie potrebného videoklipu na SD karte, ale tiež výrazne zvyšujú šance pri policajnom vyšetrení, aby bol video záznam prijímaný ako dôveryhodný dôkaz.
Automatický štart kamery pri zapnutí / vypnutí zapaľovania
Túto funkciu vlastnú skoro všetky DVR auto kamery. Pri absencii tejto funkcie DVR auto kamera už nebude úplnú "čiernou skrinkou", pretože neustále bude vyžadovať manuálne zapnutie.
Cyklické nahrávanie
Základná funkcie autokamery. Po zaplnení SD karty sa nový videoklip automatický nahrá na miesto najstaršieho, a tým zaistí, že kamera bude nahrávať nonstop.
GPS prijímač
Veľmi dôležitý prvok u DVR autokamier. Do súboru nahrá údaje o polohe a rýchlosti vozidla.
G-SENSOR
Skoro všetky vylepšené modely DVR kamier majú tohto šikovného pomocníka. G-sensor umožňuje uložiť video (získané v okamihu prudkého zrýchlenia, náhleho brzdenia alebo nárazu) do osobitnej zložky na pamäťovej karte, ktorá je chránená proti prepísaniu. Týmto zachráni vaše citlivé dáta.
NAPÁJANIE
Všetky modely DVR autokamier môžu byť pripojené k zásuvke zapaľovača 12V pomocou priloženého napájacieho kábla. Niektoré modely môžu pracovať aj s 24V, tým sa rozširuje rozsah použitia týchto modelov vo vozidlách s rôznym typom napájania. Dúfam, že sme Vám pomohli pri výbere jednej z naších autokamier. V prípade bližších informácii a otázok nás kontaktujte na info@spionsvet.sk alebo na tel.čísle: 0915 144 333.

 

 

 

Full HD Mini kamera do auta C900

Každým dňom pribúdajú na cestách nedisciplinovaní vodiči, ktorí svojou jazdou ohrozujú ostatných účastníkov premávky. BRÁŇTE SA PRED NIMI! Zaznamenajte Vašu jazdu autom do "čiernej skrinky". V prípade nehody Vám záznam poslúži ako dôkaz Vašej neviny. Autokamera C900 je kompaktná čierna skrinka so záznamom FULL HD. Kamera je s displejom 2,4"veľmi kompaktným a dizajnom potešujúcim prístrojom. Kamera obsahuje prisvetľovaciu diódu , G senzor a podporu pamäťovej karty do 32 GB.
Dodacia doba: do 24 hodín
29.00 €
46.00 €
-37%
- 37 %
zobraziť

TrueCam A4 + Darček

Autokamera TrueCam A4 je ideálna pre všetkých, ktorí hľadajú vysokú kvalitu bez kompromisov. Kvalitná optika s výbornou svetelnosťou, kvalitným záznamom a maximálne užívateľské pohodlie radí tento model medzi najvyššiu triedu. Väčšina funkcií je dostupná stlačením jedného tlačidla a ovládanie je veľmi intuitívne vďaka prehľadnému LCD displeju s českým menu. Nahrávanie môže prebiehať v časovej slučke, aby vám nemohlo dôjsť miesto na pamäťovej karte. Ak niekto nacouvá do vášho zaparkovaného vozidla, máte jasný dôkaz vďaka funkcii detekcie pohybu. Pomocou špeciálneho držiaka je každodenný inštalácia otázkou niekoľkých sekúnd.
Dodacia doba: do 24 hodín
79.00 €
ZDARMA
TOP
zobraziť

TrueCam A5s + Darček

Záznamová kamera do auta rozlíšenie 1920x1080p, GPS, detekcia rýchlostných radarov, CZ menu, spolupráca s Google maps, G-senzor, nočný režim, detekcia pohybu, funkcia časovej slučky, dva druhy držiakov na sklo, LCD displej, LED prisvietenie, funkcia okamžitého fotenia, zamykanie záznamu, CPL a UV filtre - doplnkovo
Dodacia doba: do 24 hodín
111.00 €
129.00 €
-14%
ZDARMA
- 14 %
zobraziť

HD Dual Kamera F30

Obrazový snímač - CMOS WXGA HD Senzor Rozlíšenie videa: 1280x720/1280x480/1440x1280/640x480 Video formát: MOV Foto formát: JPEG Foto rozlíšenie: 1M/2M/3M 2,7 palcový displej H.264 kompresia obrazu Nočné videnie 30 snímok za sekundu Možno tiež použiť ako WEB kameru Nezávislé nastavenie uhlu natáčania / rotácie dvoch kamier Cyklické nahrávanie Detekcia pohybu Automatické nahrávanie pri zapnutí kľúčika v zapaľovaní HDMI a TV-out výstup
Dodacia doba: do 24 hodín
98.00 €
125.00 €
-22%
ZDARMA
- 22 %
zobraziť

Dual kamera do auta s GPS s 2 objektívmi

S Dual kamerou do auta s GPS si môžete nielen pozrieť záznam z Vašej cesty ale aj lokalizovať trasu pomocou GPS cez Google Maps. Táto autokamera je konštruovaná tak, aby sa vošla na palubnú dosku auta. Má DVR funkciu a duálny objektív so širokým uhlom záberu (140 ° predné a 120 ° zadná kamera). Je možné nahrávať video z prednej aj zadnej kamery v rovnakej dobe v HD kvalite. Kamera je schopná zachytiť veľmi jasný obraz v tmavých miestach s nočným videním. Kamera sa zapne automaticky, akonáhle naštartujete. Podporuje tiež televízny výstup NTSC / PAL TV. Môžete tak sledovať zaznamenané video na televízii.
Dodacia doba: do 24 hodín
104.90 €
136.00 €
-23%
ZDARMA
- 23 %
zobraziť

TrueCam A7s + Darček

Najnovší model je vylepšením existujúce kamery TrueCam A5. V základnej výbave nájdete GPS modul s detekciou rýchlostných radarov a voliteľným nastavením vtipných komentárov herca Karla Zimy. Vylepšené je rozlíšenie videa a to až na 2560x1080 a 2304x1296 pri frekvencii 30fps. Vďaka vysokej kvalite záznamu je rozoznanie tváre alebo identifikácia poznávacie značky ešte jednoduchšie. Kamera zvláda prvotriednym spôsobom všetky bežné situácie. Natáčanie v noci alebo pri zhoršenej viditeľnosti, pri jazde proti ostrému svetlu a ďalšie ťažké situácie tak budú natočené v tej najvyššej kvalite a pri maximálnej ostrosti.
Dodacia doba: do 24 hodín
115.00 €
160.00 €
-28%
ZDARMA
- 28 %
TOP
zobraziť

TrueCam A6 + Darček

Hľadáte profesionálnu kameru do auta, ktorá by ochránila prednú aj zadnú časť Vášho auta? Práve ste ju našli. Nová Autokamera TrueCam A6 natáča kvalitný záznam, na ktorom vo dne i v noci rozpoznáte ŠPZ ostatných vozidiel i tváre ľudí. Jej súčasťou je aj zadná kamera, s ktorou získate dokonalý prehľad o dianí za Vaším vozidlom.
Dodacia doba: do 24 hodín
131.00 €
ZDARMA
TOP
zobraziť

Full HD duálna kamera do auta

Záznamová duálna kamera s farebným displejom, Full HD rozlíšením, G-senzorom, detekciou pohybu, videokompresiaou H.264, šírkou záberu 140 ° je tým najlepším riešením pre snímanie dopravnej situácie, natáčanie priebehu cesty, ale aj pre riešenie zložitých dopravných situácií alebo nehôd, kedy môže slúžiť ako prostriedok na preukázanie priebehu celej udalosti.
Dodacia doba: 14 dní
128.00 €
ZDARMA
TOP
zobraziť
Telefonické objednávky: 0915 144 333

KVALITA

Ponúkame kvalitnú špionážnu techniku. Sme výhradným dovozcom jednotlivých značiek.

SPOKOJNOSŤ

Garancia vrátenia peňazí do 14 dní. Ak s tovarom nebudete spokojní, vrátime Vám plnú sumu.

ZÁRUKA

Zabezpečujeme bezproblémové a rýchle vybavenie reklamácií a záručných opráv. Záruka: 2 roky.

RÝCHLE DORUČENIE

Tovar, ktorý máme skladom odosielame do 24 hodín.

DOPRAVA ZDARMA

Pri nákupe nad 30 EUR. K tomu nízke ceny všetkej spy techniky a zaujímavé zľavy.

Produkt bol pridaný do košíka: